Manometry TEMA řada MB800

blog_tema-manTEMA patří mezi významné výrobce v oboru měření tlaku s vlastním výrobním zázemím v severoitalském městě Ternate. Její know-how vychází z více než 50letého vývoje vlastních produktů a zkušeností z oboru procesní instrumentace. Všechny manometry TEMA jsou navrhovány, vyráběny a testovány dle přísných norem výrobce i mezinárodních standardů jako PED 97/23/CE, EN 837-1/-2/-3 a ISO 9000.

Celý výrobní program TEMA obsahuje několik modelových řad, z nichž každá je optimalizovaná pro konkrétní účel. K dispozici jsou modely jak pro obecná měření, tak i pro náročné použití z hlediska požadavků na výkon, odolnost a bezpečnost napříč všemi odvětvími průmyslových aplikací.

Výrobcem preferovaná konstrukční provedení jsou manometry s bourdonovou trubicí, membránové nebo s vlnovcem. Měřicí rozsahy manometrů pokrývají široké spektrum tlaků od -1 až do 1 600 bar v závislosti na provedení. Standardní průměry číselníků jsou 63/100/150 mm (v některých řadách i 80/125/200 mm) s přesnostmi od 0,5 %. Teplotní drift manometrů se pohybuje okolo hodnoty 0,03 %/°C pro rozsah tlaku 0 až 60 bar.

Jednotlivé řady disponují širokou nabídkou volitelných provedení významně rozšiřujících jejich oblast použití, jako např.

  • nevýbušné provedení (Ex) II 2GDc,
  • odmaštěné provedení pro kyslík,
  • výplň tlumicí kapalinou (glycerin, silikonový olej, fluorovaný olej),
  • zvýšená přesnost oproti standardu řady,
  • provedení pro tropické podmínky,
  • duální stupnice (bar/psi, bar/kPa apod.),
  • akrylové čelní sklo s omezovacím šroubem,
  • odolnější materiálové varianty skříní a smáčených částí,
  • externí tlumiče tlakový rázů.

Manometry lze dodat v klasickém provedení pro přímou lokální montáž, s přírubami pro montáž do panelů nebo včetně držáků pro upevnění na stěnu. Volitelné je i umístění tlakové přípojky, v závislosti na modelové řadě lze vybírat ze standardního spodního připojení, ale i zadního centricky nebo excentricky umístěného připojení, a to v běžně používaných rozměrech závitů.

Řada MB800, kterou zde nabízíme vyniká svou všestranností a je vhodná pro měření tlaku neagresivních i agresivních médií v chemii, petrochemii, strojírenství, potravinářství a farmacii.

V naší nabídce naleznete více než 40 nejběžnějších typů.

A pokud v nabídce nenaleznete typ vhodný pro vaší aplikaci, neváhejte jej u nás poptat.